چرخه حیات JSP

کلید یادگیری عملکرد low-level زبان JSP فهمیدن چرخه حیات یک فایل JSP است.

چرخه حیات JSP فرایندی است که از ساخته شدن تا از بین رفتن یک فایل JSP را شامل می شود.این چرخه مانند چرخه حیات Servlet است و یک قدم برای Compile کردن فایل JSP به Servlet به آن اضافه شده است.

ادامه مطلب...

معماری JSP

برای اینکه بتونید با JSP‌کار بکنید بهتره بدونید صفحاتی که با JSP خواهید نوشت چطور توسط سرور پردازش خواهند شد و کاربر چطور با صفحه ای که نوشته اید ارتباط برقرار می کنه.

توی این مطلب،نحوه پردازش یک درخواست به صفحه JSP توسط Web Server و قدم هایی که برای اجرای فایل JSP شما و ارسال اون به کاربر انجام میشه رو بهتون توضیح خواهم داد.

 

ادامه مطلب...

آموزش نصب Apache Tomcat روی ویندوز

 

Tomcat یک وب سرور هست که توسط شرکت Apache تولید شده وبه شما کمک می کنه نرم افزارهای تحت وبی که با JSP نوشتین رو به صورت یک وب سایت اجرا کنید.برای تست نرم افزارهاتون شما نیاز دارید که یک وب سایت محلی در سیستم خودتون بسازید و برنامه هاتون رو توی اون قرار بدید.

در این پست می خوام نصب و اجرای سرور Tomcat و تست کارکرد صحیح اون رو توضیح بدم.

ادامه مطلب...

مقایسه JSP با PHP و ASP.net

JSP ، PHP و ASP.net سه زبان مطرح در اینترنت هستند که هر کدوم برای خودشون برنامه نویسان حرفه ای و طرفداران خاص خودشون رو دارند.اگر توی اینترنت در مورد مقایسه این سه زبان بگردید خواهید دید که جواب مشخصی برای این که کدام زبان بهتر هست وجود نداره.

واقعیت اینه که هر سه زبان قادر به تولید وب سایت های قدرتمندی هستند ( به اصطلاح برنامه نویس هست که برنامه رو میسازه و نه ابزار و زبان)ولی هر کدوم برای خودشون مزیت هایی دارند که باعث میشه هر شخص یا شرکتی نسبت به نیازها،توانایی ها و سلایق خودش یکیش رو برای کار بخصوصی انتخاب بکنه.

تو این پست می خوام در مورد مزیت ها و معایب هر کدام از این زبان ها توضیحاتی رو بدم.

 

البته این توضیحات اکثرا نظر شخصی نویسنده است و ممکنه زیاد درست نباشه.به همین دلیل خوشحال خواهم شد اگر نظراتتون رو درباره این پست با من درمیان بگذارید(اطلاعات تماس در درباره ما:-))

ادامه مطلب...
1 2 3
شما می توانید ادامه مقالات این وب سایت را در آدرس زیر مشاهده کنید

http://sweetsoft.ir/fa/tutorials/java-jsp